PRIJEM KOD OPĆINSKOG NAČELNIKA

MINISTRI IZ VLADE FEDERACIJE OBEĆALI POMOĆ U ZAVRŠETKU SPORTSKE DVORANE I IZGRADNJI VODOVODA U STANIĆ RIJECI

(17.06.2013)

Sportska dvorana u Doboj Istoku, kao i izgradnja vodovoda u Stanić Rijeci, te obnova lokalne putne infrastrukture, bile su glavne teme o kojima se razgovaralo na sastanku Općinskog načelnika Kemala Bratića i Ministra za kulturu i sport u Vladi Federacije Salmira Kaplana, te Ministra za izbjeglice i raseljena lica u Vladi Federacije, Adila Osmanovića.

DSC02840Povod sastanka je bilo pronalaženje načina za pokretanje infrastrukturnih i drugih projekata na području naše općine, a kako je istaknuo Općinski načelnik u svom obraćanju, podrška Vlade Federacije posebno se osjeti u malim lokalnim zajednicama kakav je Doboj Istok. Iako se trudimo da se implementiraju radovi na Sportskoj dvorani, bez pomoći viših instanci i sa našim Budžetom jako je teško očekivati skori završetak. Ovakve posjete i obećana konkretna pomoć otvaraju novu perspektivu za Doboj Istok. Naši prioriteti su vodovod u Stanić Rijeci, ali i završetak Sportske dvorane Doboj Istok. Također, minstri su upoznati sa stanjem lokalne infrastrukture i potrebi da se konačno počne sa sanacijom lokalnih saobraćajnica. Obećano je da će se iznaći način barem za djelimično rješavanje i ovog pitanja.