PRIMJENA ZAKONA O SLOBODI PRISTUPA INFORMACIJAMA

SVE VIŠE GRAĐANA KORISTI SVOJE PRAVO ZA SLOBODNIM PRISTUPOM INFORMACIJAMA

(27.03.2013)

U toku 2012. godine, građani Doboj Istoka podnijeli su 15 zahtijeva za pristup informacijama. Tražene su uglavnom informacije koje se tiču privatnih osoba, iako je 10% zahtijeva podneseno i od strane privrednih subjekata.

slika 3Svi zahtjevi su riješeni u zakonskom roku, a građanima su dostavljane informacije koje su  u skladu sa Zakonom o slobodi pristupa informacijama, registrirane u Registru informacija sa kojima raspolaže Općina Doboj Istok. Zanimljivo je da su građani u svojim zahtjevima bili zainteresirani za rad lokalne samouprave, što je pokazatelj razvoja transparentnosti Općine Doboj Istok.

Općinski načelnik, Kemal Bratić naglasio je da nam je cilj poboljšati informiranost građana Doboj Istoka, te da će i ubuduće svi zahtjevi podneseni po Zakonu o slobodi pristupa informacijama biti rješavani u skladu sa pozitivnim propisima i u korist građana.