10 mart dan općin nogometni kup

(08.03.2016)

Doboj Istok osvajač općinskog nogometnog kupa

Zajednička fotografija svih učesnika

U povodu obilježavanja Dana općine Doboj Istok (10.3.) održan je niz sportskih događaja među kojima je odigrana i finalna utakmica općinskog nogometnog kupa između Mladosti iz Brijesnice i Doboj Istoka iz Klokotnice. U jednoj veoma zanimljivoj utakmici pobjedu su tek nakon izvođenja udaraca sa bijele tačke ostvarili nogometaši Doboj Istoka. Doboj Istok je bio favorit u ovom susretu ali tu ulogu nisu uspjeli opravdati tokom 90 minuta igre protiv nadahnutih domaćina iz Brijesnice. Gosti su imali priliku da sredinom prvog poluvremena povedu nakon dosuđene najstrožije kazne ali golman Mladosti je uspio odbraniti udarac koji je sa 11 metara izveo kapiten gostujuće ekipe Osman Mujić. Mladost je povela golom Alibašića u zadnjim trenucima prvog poluvremena.

U drugi dio favorizirani gosti su krenuli dosta odlučnije a do izjednačenja su stigli sredinom drugog poluvremena kada je za 1:1 pogodio Banjić. Odmah po završetku regularnih 90 minuta igre pristupilo se izvođenju udaraca sa bijele tačke. Iako su domaćini odbranama odličnog Bećirovića imali priliku za pobjedu, ipak nisu došli do nje prije svega zbog slabe preciznosti sa 11 metara ali i zahvaljujući odbranama golmana Begića.

Pehar za osvojeni Kup je na kraju otišao u ruke spretnije i sretnije ekipe a nogometašima Doboj Istoka slijede dosta bitnije utakmice u okviru Prve nogometne lige Tuzlanskog kantona gdje se ekipa bori za ostanak a u prvom kolu drugog dijela sezone u goste im dolazi respektabilna ekipa Mladosti iz Kikača.

Treba dodati još da je finalna utakmica protekla bez i najmanjeg incidenta uz odlično dijeljenje pravde glavnog sudije, Arnela Novalića, inače suca sa liste Premijer lige BiH a pohvale idu i njegovim pomoćnicima Semiru Mustafiću i Osmanu Hodžiću kao i delegatu Elmedinu Škrebi, koji je inače i selektor malonogometne reprezentacije beskućnika BiH.