U povodu Dana Državnosti Bosne i Hercegovine održana Svečana sjednica Općinskog vijeća i položeno cvijeće na Centranom šehidskom spomen obilježju

Zamjenik predsjedavajuć O.V. gosp. Sajib Mešić čestitao je svim prisutnima Dan državnosti, te pročitao program obilježavanja 25. novembra Dana državnosti Bosne i Hercegovine.

Referat povodom Dana državnosti Bosne i Hercegovine pročitao je prof. Haris Mujić.

Nakon čitanje literarnih radova na temu „Dan državnosti BiH“ ( Erna Alibašić učenica I razreda – Mješovita srednja škola Doboj Istok, Amrina Džanić, učenica IX razreda – JU Osnovna škola „Klokotnica“ i Džejlana Mrković, učenica IX razreda – JU Osnovna škola „Brijesnica“ Općinski načelnik gosp. Kemal Bratić učenicama je uručio skromne poklone.

Predstavnici boračkih udruženja i MUP-a Doboj Istok te predstavnici zakonodavne i izvršne vlasti općine Doboj Istok su na a Centralnom šehidskom spomen obilježju su položili cvijeće i proučili fatihu.