ODRŽANA SVEČANA SJEDNICA OPĆINE DOBOJ ISTOK U POVODU 10.MARTA DANA OPĆINE DOBOJ ISTOK

 

U sklopu obilježavanja Dana općine Doboj Istok, danas 10. marta 2021. godine sa početkom u 10,00 sati održana je svečana sjednica Općinskog vijeća.

Predsjedavajući Općinskog vijeća gosp. Selmin Karić je čestitao svim prisutnima Dan općine Doboj Istok, zaželio dobrodošlicu te pozvao da učenjem fatihe prisjetimo se svih poginulih za odbranu općine Doboj Istok i cijele Bosne i Hercegovine.

Općinski načelnik gosp. Kemal Bratić u svom svečanom govoru istaknuo je da je ovo historijski dan za našu lokalnu zajednicu te da zasluge za formiranje općine Doboj Istok pripadaju svim građanima naše Općine, a posebno poginulim šehidima i borcima koji su dali svoje živote za odbranu naše domovine. Podsjetio je na urađeno u prothodnoj godini. Kao i svugdje u svijetu prošlu godinu je obilježila pandemija korona virusa. Svi smo se susreli po privi put sa nečim nepoznatim, opakim virusom koji je uzimao živote. Ova nepoznanica je unijela dosta promjena u način života naših građana i navikavanja da živimo sa tim. Istaknuo je da smo jedna od Općina koja je zadnja imala zaražene što govori da smo poduzeli sve potrebne mjere ali i to da su naši građani poštovali upute koje smo davali. Druga polovina godine je obilježena radovima koje smo izvodili na području naše Općine. Značajan dio sredstava obezbjedili smo sa viših nivoa ali i iz našeg budžeta jer smo u 2020 godinu ušli u suficitu sa oko 300.00,00KM. U prošloj godini smo smo izvršili izgradnju i počela je sa radom područna škola u mjesnoj zajednici Lukavica Rijeka što je za sve nas projekat od posebnog značaja. Posebno je istaknuo projekte: Uređenje parking prostora u Klokotnici, asvaltiranje lokalnih puteva, početak izgradnje sportske dvorane u mjesnoj zajednici Brijesnici Maloj, početak izgradnje centra za civilnu zaštitu i dobrovoljnu vatrogasnu jedinicu, izgradnju tribina u Brijesnici Velikoj, uređenje brdskih i poljskih puteva, uređenje lokalnih vodotoka, izgradnju obaloutvrda na rijeci Spreči, utopljavanje školskih i sportskih objekata kao i širenje mreže ulične rasvjete te niz drugih značajnih projekata za našu Općinu. Na kraju govora je čestitao Dan općine riječima „Svima vama prisutnima i svim građanima naše Općine čestitam Dan Općine, također u ime uposlenika i u svoje ime čestitam nagrađenim istaknutim građanima naše Općine koji će danas primiti zaslužna priznanja. Hvala vam još jednom što ste se odazvali da zajedno uveličamo obilježavanje Dana Općine“.

Zaslužnim pojedincima Općine Doboj Istok su dodijeljenja Općinska priznanja i to;
Izuzetno općinsko priznanje u vidu PLAKETE OPĆINE DOBOJ ISTOK dodjeljuje se dr. Ibrahimu Omerhodžiću iz Klokotnice za izuzetan doprinos u zaštiti i spašavanju ljudskih života,

Plaketa općine Doboj Istok dodjeljuje se Junuzović Osmanu iz Klokotnice (posthumno) – za izuzetan razvoj sporta na području općine Doboj Istok,

Zlatna značka općine Doboj Istok dodjeljuje se :
 Hasančević (Asifa) Faruku iz Klokotnice – za izuzetan doprinosu društvenom, kulturnom i sportskom razvoju općine Doboj Istok i
 Avdaković (Huse) Sulejmanu iz Brijesnice Male (posthumno) – za doprinos u društvenom razvoju mjesne zajednice,

 


Pismena zahvalnica općine Doboj Istok dodjeljuje se:
• Škrebo (Begana) Idrizu iz Brijesnice Velike – za izuzetan razvoj poljoprivrede,
• Mrkanović (Ibrahima) Mirnesu iz Klokotnice – za doprinos u razvoju poljoprivrede i pčalarstva na području općine Doboj Istok

Delegacija boračkih udruženja, zakonodovane i izvršne vlasti općine Doboj Istok su proučili fatihu i položili cvijeće na Centralom šehidskom obilježju u Klokotnici.