UPOZORENJE NA VREMENSKE NEPRILIKE!!!

Visoke temperature /High-temperature

Hidrometeorološki zavod Federacije BiH je za područje općine Doboj Istok, kao i šire regije, izdao crveno upozorenje za vremenske prilike uzrokovane visokim temperaturama (>38 o C) u periodu od 10:00 do 17:59 sati dana 22.07.2022. godine – petak.

Crveno upozorenje ukazuje na izuzetno opasne vremenske prilike. Moguće su velike štete i nezgode s opasnošću po život. Poduzmite mjere predostrožnosti radi vaše sigurnosti. Zaštitite sebe i pomozite ugroženim ljudima. Slijedite naredbe i savjete date od nadležnih institucija i očekujte moguće kvarove na infrastrukturi.

High-temperature Red Warning for Bosnia and Herzegovina – region Tuzla. Maximum air temperature greater than 38°C.Take necessary precautions for your safety, extremely high temperatures are expected. Protect yourself and help vulnerable people. Follow the advice of the authorities. Expect possible infrastructure failures.