OPĆINSKI NAČELNIK KEMAL BRATIĆ PODRŽAO RAD NEFORMALNIH GRUPA I PROGRAM OMLADINSKE BANKE

U Sali Općinskog vijeća u Klokotnici 02.06.2020 godine održana je ceremonija potpisivanja Ugovora i dodjele čekova neformalnim grupama za četiri projekta u Mjesnim zajednicama Lukavica Rijeka, Stanić Rijeka, Klokotnica i Brijesnica Velika.
Potpisivanju su prisustvovali: Kemal Bratić- Načelnik općine Doboj istok, Željko Pauković – direktor programa Omladinske banke, Sanja Kojić- asistentica programa Omladinske banke, Damir Avdaković- službenik Odsjeka za upravljanje razvojem općine Doboj Istok, Rabija Nurkanović- kordinatorica Omladinske banke općine Doboj Istok, članovi Odbora Omladinske banke Doboj Istok i članovi neformalnih grupa kojima su projekti odobreni.
Općinski načelnik Kemal Bratić pozdravio je sve prisutne i zahvalio se svim grupama koji su dali svoj doprinos na izradi projekata. Općinski načelnik je rekao da će i ubuduće podržavati ovakve omladinske inicijative.
Za odobrena četiri projekta izdvojeno je ukupno 8.120,00 KM sredstava. To su sljedeći projekti:
1. Projekat „Donosimo dobre vijesti- Info web portal za područje općine Doboj Istok“, ekipa iz Mjesne zajednice Brijesnica Velika u sastavu Konjić Amer, Konjić Admir i Hadžić Rijad.
2. Projekat „Izgradnja dječijeg igrališta u Mjesnoj zajednici Lukavica Rijeka„. Ekipa u sastavu Suljkanović Nadira, Suljkanović Edin, i Alihodžić Emina.
3. Projekat „Street Workout park“ – Sportsko rekreativni centar „Luke“ u Klokotnici dobit će teretanu na otvorenom. Na ovom projektu je radila grupa u sastavu: Mujić Damir, Hasančević Tarik i Nurkanović Irhad.
4. Projekat „Naše ćoše“ – Uređenje prostora oko spomenika u centru naselja Stanić Rijeka. Autori ovog projekta su: Omerović Salih, Delić Haris i Delić Adnan.
Direktor programa Omladinske banke iz Fondacije „Mozaik“ Željko Pauković je iskoristio priliku obavjestio je i pozvao sve neformalne grupe omladinaca u općini Doboj Istok starosti od 17 do 35 godina da se odazovu na treći poziv Omladinske banke za preostale društvene projekte i jedan mikrobiznis. Treći javni poziv je otvoren od 01.06.2020 do 19.06.2020 godine.