Održana  Svečana sjednica Općinskog vijeća Doboj Istok povodom 1. Marta  Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine

Svečanu sjednicu uz čestitku povodom Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, otvorio je predsjedavajući  Općinskog vijeća g-din. Nusret Dautović.

Prigodan referat povodom Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine pročitao je profesor istorije Haris Mujić. Profesor Haris je sve prisutne posjetio na stvaranje Bosne i Hercegovine, njen put kroz burna vremena, osvrnuo se na protekli rat te je na kraju istaknuo značaj referenduma o nezavisnosti Bosne i Hercegovine riječima „Da nije bilo referenduma vjerovatno  mi Bosna ostala u sastavu krnje Jugoslavije, te da najveća zasluga za današnji dan  pripada borcima koji su se izborili  za nezavisnost i vratili joj nezavisnost koju je izgubila davne 1463godine“.

Nakon prigodnog referata učenici; Ahmed Husaković, učenik IX razreda JU Osnovna škola  „Klokotnica, Samedina Škrebo, učenica IX razreda JU Osnovna škola „Brijesnica“ i Erna Alibašić, učenica IV razreda JU Mješovita srednja škola Doboj Istok su pročitali literane radove na temu „Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine“.

Općinski načelnik  gosp. Kemal Bratić je učenicima za najbolje literalne radove uručio poklone.

Na adresu Općine Doboj Istok pristigle su mnogobrojne čestitke u povodu Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine koje je pročitao sekretar  Općine gos. Omer Hadžić.

Općinski načelnik gosp. Kemal Bratić uputio  je  svim prisutnima,  svim građanima općine Doboj Istok  i svim građanima Bosne i Hercegovine kao i građanima koji žive van granica naše domovine,  iskrene čestitke povodom 1. marta, Dana nezavisnosti BiH riječima:

„Čestitajući Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine posebne čestitke i zahvalu upućujem braniocima suverenosti, nezavisnosti i teritorijalnog integriteta Bosne i Hercegovine. Zahvala svim onima koji su u najtežim trenutcima u historiji ove zemlje odbranili našu općinu Doboj Istok i državu Bosnu i Hercegovinu. Dragi naši sugrađani, ne smijemo zaboraviti značaj jednog od najvećih datuma iz historije bosanskohercegovačkih naroda i građana, koji je odredio da danas živimo u slobodnoj i nezavisnoj državi Bosni i Hercegovini.

Uz želju da svakim danom naša ljubav prema domovini bude sve jača a život u Bosni i Hercegovini sve bolji i ljepši, još jednom od srca svima čestitam Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine“.

Nakon Svečane sjednice predstavnici boračkih udruženja, predstavnici zakonodavne i izvrše vlasti,  predstavnici mjesne zajednice Klokotnica, učenici i nastavno osoblje osnovnih škola općine Doboj Istok i  svi prusutni gosti  su proučili fatihu i položili cvijeće na Centralnom šehidskom spomen obilježju u Klokotnici.