ODRŽANA LOKALNA DIJALOŠKA PLATFORMA

Jučer je u prostorijama Općinskog vjeća održana Lokalna dijaloška platforma u saradnji sa UNDP BiH, u okviru projekta „MAKERS“. Tema dijaloške platforme je bila „Identifikacija i razrada kratkoročnih prioriteta u općini Doboj Istok“

Na dijaloškoj platformi su učestvovali predstavnici lokalne samouprave, zdravstva , socijalne zaštite, obrazovanja, stručnih institucija, udruženja građana, organizacija koje okupljaju mlade, te drugih organizacija civilnog društva.
Osnovna svrha ovog sastanka je bila da učesnici/ce kroz dijalog razmjene iskustva identifikuju prioritete iz gore navedene tematske oblasti i da se upoznaju sa aktuelnim aktivnostima koje su sprovedene u općini Doboj Istok.
Lokalnu dijalošku platformu su voditi kordinator ispred općine Doboj Istok Damir Avdaković uz tehničku asistenciju spoljnog eksperta Sanje Tošić.