Očekuje se grmljavina. / Thunderstorm are expected.

Hidrometeorološki zavod Federacije BiH je za područje općine Doboj Istok, kao i šire regije, izdao žuto upozorenje za vremenske prilike uzrokovane grmljavinom u periodu od 15:00 do 20:00 sati dana 16.08.2022. godine – utorak.

Žuto upozorenje ukazuje na potencijalno opasne vremenske prilike koje nisu uobičajene. Budite spremni na moguću pojavu oluje sa grmljavinom. Potreban je poseban oprez u izloženim područjima, kao što su šume i otvoreni tereni.

Thunderstorm yellow warning for BiH – region Tuzla. Thunderstorm are expected. Be aware that thunderstorms may occur. Be especially careful in exposed areas, such as mountains, forests and open terrain. Disruptions in outdoor activities are possible.