U SKLOPU PROGRAMA OMLADINSKE BANKE DOBOJ ISTOK POTPISANI UGOVORI ZA ŠEST PROJEKATA

U 11 sati u sali Općinskog vijeća općine Doboj Istok općinski načelnik gosp. Kemal Bratić dodijelio čekove neformalnim grupama za projekte odobrene po pozivu Omladinske Banke Doboj Istok a u sklopu fondacije Mozaik. U pitanju je 6 projekata ukupne vrijednosti 13780,00 KM. Općinski načelnik je čestitao predstavnicima grupa, istaknuo je da će i dalje podržavati rad Omladinske banke Doboj Istok, i finansijski pomagati predložene projekte.
Odobreni projekti;
1. Projekat uređenja dječijeg igrališta kod stadiona u Brijesnici “Mladost za Mladost”
2. Postavljanje rampi/parkinga za bicikla ispred javnih ustanova na prostoru općine Doboj Istok “Safebike”
3. Uređenje tribine na poligonu u Maloj Brijesnici “Tribine”
4. Nabavka robota za loptice za STK Spin “Robotspin”
5. Postavljanje kanti za smeće na javnim površinama na prostoru Općine (u saradnji sa JKP Čisto) “Manje smeća, veća sreća”
6. Nabavka tatamija / podloge u domu kulture u Lukavici Rijeci za potrebe kluba Jiu Jitse koji će biti osnovan “Sekcija BJJ –Brazilske jiu jitese”

Sastanku su prisustovati direktor programa Omladinskih Banaka Željko Pauković i koordinator Sanja Kojić te koordinator Alen Mehinović.

Potpisivanje ugovora je sprovedeno uz poštivanje svih epidmioloških mjera.