U POVODU OBILJEŽAVANJE DANA 109/224 BBR OPĆINSKI NAČELNIK PRIMIO DELEGACIJU RATNIH KOMANDANATA, DELECIJU BORAČKIH UDRUŽENJA I DELEGACIJU ZLATNIH LJILJANA

U vijećničkoj sali Općinski načelnik primio je delegaciju ratnih komandanata, delegaciju boračkih udruženja i delegaciju zlatnih ljiljana 109/224 bbr. Prijemu su prisustvovali komandant 109/224 bbr. gosp. Mirsad Sinanović i gosp. Džemal Jukan te pukovnik Smajil Mešić.
Uz riječi dobrodošlice, čestitku za Dan brigade, općinski načelnik gosp. Kemal Bratić zahvalio se svim komandantima, predstavnicima boračkih udruženja, nosiocima zlatnih ljiljana što su svojim prisustvom i u uslovima pandemije dali doprinos obilježavanju Dana 109/224 bbr. Istaknuo je da će se obilježavanje Dana brigade a i svih značajnijih datuma po mjesnim zajednicama u budućem periodu intezivirati i proširiti sa više pripadnika 109/224 bbr..
Prisutnima se obratili i komandanti 109/224 bbr. gosp. Džemal Jukan i Mirsad Sinanović. Komandant Džemal Jukan se zahvalio Općinskom načelniku, čestitao komisiji te svim boračkim udruženjima na dobro organizovanom obilježavanju Dana brigade.
Komandant Mirsad Sinanović, uz pozdrave svim učesnicima rekao je da i nakon 30 godina od osnivanja 109/224 bbr. se trebamo sjetiti samih početaka i da razmijenimo određena mišljena te kao član Komisije mišljenja sam da se dosta toga uradilo, spriječila nas je pandemija, te nismo sproveli sve aktivnosti. Zahvalio se Općinskom načelniku, Općinskom vijeću, te istaknuo da ga posebno raduje što se krenulo u rekonstrukciju šehidskih mezarja te i to pokazuje da nismo zaboravili sva stradanja i dešavanja što su bila u proteklom ratu. U slijedećoj godini trebamo se više svi angažirati te trebaju se proširiti aktivnosti i na značajne datume u svim mjesnim zajednicama.
Nakon prijema proučena je fatiha i položeno je cvijeće na Centralnom šehidskom spomen obilježju u Klokotnici te na Šehidskom mezarju „Gaj“ u zaseoku Gnječe gdje je u toku i rekonstrukcija istog.