PRIJEMOM DELEGACIJE BORAČKIH UDRUŽENJA I POLAGANJEM CVIJEĆA NA CENTRALNOM ŠEHIDSKOM SPOMEN OBILJEŽJU U KLOKOTNICI POČELO OBILJEŽAVANJE DANA 109/224 BBR DOBOJ

U povodu obilježavanja Dana brigade Općinski načelnik, zamjenik predsjedavajućeg gosp.Izet Hodžić i predsjedavajući Općinskog vijeća gosp. Selmin Karić danas su u vijećničkoj sali primili delegaciju Boračkih udruženja 109/224 bbr. Doboj. Prijemu je prisustvovao i komandant 109/224 bbr gosp. Mirsad Sinanović.
Općinski načelnik gosp. Kemal Bratić istaknuo je da je obilježavnje Dana brigade jedan od najznačajnijih datuma u bogatoj historiji naše Općine, svi zajedno možemo biti ponosni na časnu, pravednu i herojsku borbu branilaca Doboj Istoka i države Bosne i Hercegovine. Trajni je naš zadatak pomoć pružiti svi borcima kojima je ona istinski i potrebna.
Prisutnima su se u ime Općinskog vijeća obratili Izet Hodžić i Selmin Karić sa porukama dobrodošlice i zahvale prisustvu svečanom prijemu.

Komandant 109/224 bbr. Gosp. Mirsad Sinanović zahvalio se Općinskom načelniku, predstavnicima boračkih udruženja što se ne zaboravlja obilježavanje Dana brigade i u uslovima pandemije, te je sve prisutne posjetio na žrtve koje su date za odbranu naše Bosne i Hercegovine.

Predstavnici boračkih udruženja prisjetili su se ratnih dešavanja, herojske odbrane našeg kraja, zahvalili se Općinskom načeliku na prijemu i obilježavanju Dana brigade, založili se za intezivniju borbu za povećanje iznosa primanja boračkim populacijama, te su predložili inicijativu za otvaranje spomen sobe i niz drugih prijedloga za rješavanje problema boračke populacije.

Nakon svečanog prijema položeno je cvijeće i proučena fatiha na Centralnom šehidskom spomen obilježju u Klokotnici.