OPĆINSKI NAČELNIK U POVODU OBILJEŽAVANJE DANA 109/224 BBR PRIMIO DELEGACIJU RATNIH KOMANDANATA, DELECIJU BORAČKIH UDRUŽENJA I DELEGACIJU ZLATNIH LJILJANA

U povodu obilježavanja Dana brigade Općinski načelnik danas je u vijećničkoj sali primio delegaciju ratnih komandanada, delegaciju boračkih udruženja i delegaciju zlatnih ljiljana 109/224 bbr. Prijemu je  prisustvovao   komandant 109/224 bbr gosp. Mirsad Sinanović,
Uz riječi dobrodošlice, čestitku za Dan brigade, općinski načelnik gosp. Kemal Bratić zahvalio se svim komandantima, predstavnicima boračkih udruženja, nosiocima zlatnih ljiljana što su svojim prisustvom i u uslovima pandemije dali doprinos obilježavanju Dana 109/224 bbr.
Prisutnima se obratio i komandant 109/224 bbr. gosp. Mirsad Sinanović.Uz sjećanja na herojsku borbu svih pripadnika brigade, posjetio je sve prisutne da se mora nastaviti obilježavati ovaj za nas najznačajniji Dan te predložio da se podignu spomen ploče svim poginulim borcima ma bilo gdje da su poginuli.

Nakon prijema proučena je fatiha i položeno  cvijeće na Centralnom šehidskom spomen obilježju u Klokotnici i

na mezarju rahmetli komandanta Sofić Abdulaha u Lukavica Rijeci.