Općina Doboj Istok podržala “Centar za dijasporu Mreža”

Načelnik Općine Doboj Istok gosp. Kemal Bratić u svom kabinetu primio je Adisa Tanovića, predsjednika Centra za Dijasporu “Mreža”. Razgovaralo se o modalitetima saradnje s našim ljudima u dijaspori, ali i o nekim konkretnim projektima. Tanović je ovom prilikom predstavio načelniku Bratiću projekte od značaja za BiH i dijasporu. Konketno, dogovorena je izložba pod nazivom “Bosanski jezik” koja bi se realizirala na jedan od značajnih datum za Općinu Doboj Istok. Istaknuto je kako se radi o veoma značajnom projektu u svjetlu očuvanja nacionalnog i kulturnog identiteta. Inače, Centar za dijasporu „Mreža“, na čelu sa Adisom Tanovićem organizator je preko 150 manifestacija širom Evrope gdje su svečano obilježeni značajni datumi za našu domovinu. Njihova osnovna misije je očuvanje identiteta i veze Bosanaca i Hercegovaca u dijaspori sa njihovom domovinom.