Javna rasprava

Dana 14.05.2019 godine (utorak), u Sali Općinskog vijeća Općine Doboj-Istok, u Klokotnici održana JAVNA RASPRAVA o:

1. Nacrtu odluke o usvajanju Akcionog plana za borbu protiv korupcije u općinskoj upravi općine Doboj-Istok (2019-2021) sa početkom u 11,00 sati,
2. Nacrtu odluke o odvodnji i sakupljanju otpadnih voda na području općine
Doboj-Istok sa početkom u 11,30 sati u prostorijama Sale Općinskog vijeća Općine Doboj Istok, u Klokotnici.

Obrađivač ispred predlagača Omer Hadžić predstavio je Nacrt odluke o usvajanju Akcionog plana za borbu protiv korupcije u općinskoj upravi općine Doboj Istok (2019-2021), prisutni nisu imali nikakvih pitanja niti primjedbi na ovu temu.
Obrađivač ispred predlagača Abdulah Hrnjičić predstavio je Nacrt odluke o odvodnji i sakupljanju otpadnih voda na području općine Doboj-Istok. Na ovu temu gospođa Zijada Delić (MFS-EMMAUS) je konstatovala da će predloženi Nacrt ići Ministarstvu na mišljenje te je postavila pitanje šta je sa vodnim aktima i kada su u pitanju septičke jame gdje će ići prelivi iz septičkih jama ako nemamo kanalizacije a prečištači su veoma skupi. Na to pitanje gospodin Abdulah Hnjičić je odgovorio da suština predloženog Nacrta omogućava početak uređenja kanalizacije te da će brže i lakše privredni subjekti dobiti vodne dozvole.

Hvala svima na odzivu kao i učešću na javnoj raspravi općine Doboj Istok.

Ne dozvolite da drugi odlučuju za Vas!
Učestvujte na javnim raspravama !

Pismene prijedloge, sugestije i primjedbe na navedene Nacrte odluka mogu se dostaviti i Općinskom vijeću do 24.05.2019 godine do 10,00 sati na e-mail; opcinsko.vijece@opcinadobojistok.ba
Nacrt odluke o usvajanju Akcionog plana za borbu protiv korupcije u općinskoj upravi općine Doboj Istok (2019-2021) i Nacrt odluke o odvodnji i sakupljanju otpadnih voda na području općine Doboj Istok možete pronaći na veb stranici www.opcinadobojistok.ba na linku „Preuzimanja“.