Održan sastanak Lokalne dijaloške platforme za područje općine Doboj Istok

Kao što je poznato općina Doboj Istok učestvuje u realizaciji projekta „Dijalog za budućnost“ koji zajednički implementiraju UNDP, UNICEF i UNESCO u partnersvu sa Predsjedništvom Bosne i Hercegovine. Projekat „Dijalog za budućnost“ se finansira sredstvima Ureda Ujedinjenih nacija za podrušku izgradnji mira / Fonda za izgradnju mira (PBF). U projektu učestvuje 28 partnerskih općina/opština.

Projektom se želi omogućiti adolescentima i mladima, nevladinim udruženjima, udruženjima žena i neformalnim grupama žena, prilika da izgrade svoje kapacitete za konstruktivan dijalog u zajednici, te da zajedno sa drugima, kroz lokalne dijaloške platforme identificiraju prioritete za poboljšanje društvene kohezije u zajednici, preporuče provodiva riješenja za njih i predstave ih lokalnim vlastima.

Kroz dosadašnja tri susreta članovi lokalne dijaloške platforme donijeli plan djelovanja. Općinski načelnik je Odlukom imenovao članove/ce platforme u cilju stvaranja okruženja za inkluzivan dijalog i učestvovanje građana/ki u definisanju i rješavanju pitanja i prioriteta koji doprinose povećanju socijalne kohezije u skladu sa najboljim interesima svih stanovnika/ca općine Doboj Istok.

Aktivnosti su realizovanje uz Udruženje građana „Vive Žene“ iz Tuzle. Koordinator platforme dijaloga za budućnost je gosp. Omer Konjić.