Održan online uvodni sastanak u cilju pružanja tehničke pomoći u izradi Strateške platforme partnerskim JLS

U organizaciji Švicarske agencije za razvoj i saradnju SDC i UNDP-a danas je u našoj Općini održan online uvodni sastanak u cilju pružanja tehničke pomoći u izradi Strateške platforme.
Uz uvodne napomene, pregled koraka, aktivnosti i nosilaca procesa izrade razvojne strategije, uključujući i format strukture razvojne strategije, razmatranje potrebe za izmjenama ili dopunama sastava Razvojnog tima te mapiranje potencijalnih članova tematskih grupa i Partnerske grupe, razmatranje stanja (do tada) prikupljenih podataka i potrebe za novim ili dopunskim podacima i informacijama neophodnim za SA-u, uključujući određivanje nosioca i rokova za prikupljanje nedostajućih podataka od strane članova RT-a, te podsjećanje na glavne elemete interpretacije i vizualizacije podatakaza SA-u– kao priprema za sljedeće radionice, online predavanje putem Zoom aplikacije je završeno u 11,00 sati.

Prezentaciju su vodile Tanja Mihajlović, UNDP/ILDP službenica (kancelarija Banjaluka) i Jelena Sarić, UNDP/ILDP konsultantica, a ispred općine Doboj Istok sastanak je vodio Damir Avdaković, Općinski kordinator ILDP.