NIZOM AKTIVNOSTI OBILJEŽEN DAN BRIGADE

(04.07.2018)

NIZOM AKTIVNOSTI OBILJEŽEN DAN BRIGADE

10,00 Svečana sjednica Općinskog vijeća održana je u Sali Općinskog vijeća u zgradi Općine u Klokotnici.

Svečanu sjednicu otvorio je zamjenik predsjedavajućeg  O.V. gosp. Sajib Mešić, čestitajući svim prisutnima  Dan brigade, pozvao  sve prisutne na Svečano otvaranje Centralnog šehidskog spomen obilježja, Svečanu akademiju, Mevlud u džamiji u džematu Polje, Klokotnica  i vojnički ručak  sve borce i goste na poligonu  OŠ „Klokotnica“ u Klokotnici.

Prigodan referat povodom Dana 109/224 bbr Doboj pročitao je gosp. Refik Šuvalić, povjerenik KRT-a.

11,00 Svečano otvaranje Centralnog šehidskog spomen obilježja-Klokotnica, Polje

Centralno šehidsko spomen obilježje otvorio je gosp. Fahri Solak, sekretar TDBB-a Unije turskih opština i načelnik općine Doboj Istok gosp. Kemal Bratić.

Općinski načelnik gosp. Kemal Bratić, uručio je prigodan poklon gosp. Fahri Solak, sekretaru TDBB Unije turskih opština, za doprinos u izgradnji Centralnog šehidskog spomen obilježja.

Brojne delagacije: Djeca šehida i poginulih boraca, delegacije roditelja i supruge šehida i poginulih boraca, boračka udruženja općine Doboj Istok, savez organizacija porodica šehida i poginulih boraca Tuzlanskog kantona, općinske  organizacije porodica šehida i poginulih boraca: Gradačca, Gračanice, Lukavca, Banovića, Srebrenika, Srebrenice, Zvornika, Jelaha, Oćine Doboj Jug, delegacija saveza ratnih vojnih invalida BiH, organizacija demobilisanih boraca općine Živinice, delegacije ratnih vojnih invalida Tuzlanskog kantona, Kantonalni savez demobilisanih boraca, delegacija općine Doboj Istok, delegacije Unije općina  turskog svijeta (TDBB), asocijacija žena SDA-Općinski odbor Doboj Istok, općinski odbor SDP Doboj Istok, stranka za BiH općinski odbor Doboj Istok i mnogobrojne druge delegacije udruženja i građani su položili cvijeće na spomen obilježje za 304 šehida i borca i 38 civilnih žrtava rata.

Nakon Svečanog otvaranje Centralnog šehidskog spomen obilježja-Klokotnica, Polje u 12,00 sati održan je Mevlud u džamiji Klokotnica, Polje.

13,00 Svečana akademija i dodjela Općinskih priznanja, dom kulture u Klokotnici

Svečana akademija održana je u Domu kulture u Klokotnici. Svim prisutnima u svoje, ime Općinskog načelnika gosp. Kemala Bratića, predsjedavajućeg O.V. gosp. Ferida Konjića, Dan brigade čestitao je zamjenik predsjedavjućeg O.V. gosp. Sajib Mešić.

Mirsad Sinanović, ratni komandant brigade, svim prisutnima je čestitao Dan Brigade, zahvalio se svima onima koji su na bilo koji način pomogli da se realizuje „Program obilježavanja Dana brigade“ te pozvao sve prisutne na veće angažovanje kada je u pitanju obilježavanje ovog značajnog datuma.

Sajib Mešić, zamjenik predsjedavajućeg O.V. uručio je posthumno „Zlatnu značku“ Kuprić (Omera) Osmanu iz Brijesnice Velike, za doprinos u odbrani zemlje.

Pismena zahvalnica općine Doboj Istok dodjeljena je Šišić (Adema) Senadu iz Klokotnice, i Fazlić (Omera) Mustafi iz Lukavice Rijeke za doprinos u odbrani zemlje.

Nakon održanog turnira u malog nogometu (09,00 Turnir u malom nogometu (poligon O.Š. „Klokotnica“ u Klokotnici) na kome je Prvo mjesto osvojila ekipa Mjesne zajednice Klokotnica, Drugo mjesto ekipa N.K. Doboj Istok i treće mjesto Emaus-Duje, priređen je vojnički ručka za borce i goste (poligon O.Š. „Klokotnica“ u Klokotnici).