Načelnik općine Tavšanli, g-din Mustafa Guler i generalni sekretar Unije gradova i općina turskog svijeta (TDBB) g-din. Fahri Solak sa saradnicima na simboličan način su izvršili primopredaju opremljenog kabineta turskog jezika J.U. Osnovnoj školi Klokotnica i vatrogasnog vozila općini Doboj Istok

 

Uz bogat kulturno zabavni program goste iz Turske su dočekali uposlenici i učenici J.U. Osnovne škole Klokotnica. Presjecanju vrpce i primopredaju kabineta turskog jezika prisustvovala je i ministrica za obrazovanje i nauku u vladi Tuzlanskog kantona Fahreta Brašnjić.

Učenjem fatihe načelnik općine Tavšanli sa saradnicima je posjetio centralno šehidsko spomen obilježje u Klokotnici

Općinski načelnik g-din. Kemal Bratić je od generalnpg sekretara Unije gradova i općina turskog svijeta (TDBB) g-dina. Fahri Solaka primio ključeve od vatrogasnog vozila.